Nieuchronnie zbliżają się do nas ferie zimowe i oczywiście większość rodziców zaczyna się zastanawiać jak się do tego czasu przygotować i jak zorganizować te dni dzieciom, by się nie nudziły. Jeśli również nam w pracy uda się wyciągnąć kilka wolnych dni, będziemy mieli okazję, by wykorzystać ten czas z dziećmi. Niekoniecznie musi się to wiązać z wyjazdem do innego miasta czy innego kraju.

Również na miejscu, we Wrocławiu nie będzie brakować atrakcji, które będzie można wykorzystać z dziećmi i miło spędzić czas. Mamy tutaj kilka ciekawych propozycji.

Zimowe ZOO

Wrocławskie ZOO zawsze jest godnym uwagi miejscem. Mimo, że część zwierząt przeznacza zimę na sen, jednak nie wszystkie to robią i również w tym okresie warto się tam pojawić. Jest to między innymi świetna opcja do tego, by poznać wrocławskie Afrykarium, które cały rok tętni życiem, a zimą mamy szansę na to, by uniknąć tłumów w ogrodzie zoologicznym. Zobaczymy tam między innymi manatę, hipopotamy czy pingwiny. Dzieci będą zachwycone.

Spektakle dla najmłodszych

Jeśli dzieci chętnie ogląda bajki, zwraca uwagę na kukiełkowe propozycje to wybór spektakli we Wrocławskim Teatrze Lalek może być świetnym pomysłem na udane ferie. Teatr przygotowuje różne spektakle dla dzieci od 5 roku życia.

Hydropolis – wycieczka dla każdego

Jednym takim miejscem w Polsce będzie wrocławskie Hydropolis, gdzie będzie można poznać wodę z każdej strony. To bowiem jedyne w Polsce centrum nauki o wodzie. Wycieczka do tego miejsca to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, którzy dowiedzą się tam wiele ciekawostek.

Lodowiska

Oczywiście można także zdecydować się na czas spędzony na powietrzu a dokładniej na lodzi. Nie brakuje bowiem lodowisk, które we Wrocławiu mogą przyjąć najmłodszych organizowane są między innymi turnieje hokeja dla najmłodszych czy zawody sprawnościowe na łyżwach. Znajdziemy także lodowiska, na których są pomoce ułatwiające najmłodszym naukę jazdy na łyżwach.

To tylko kilka ogólnych propozycji na to jak można spędzić czas w trakcie ferii we Wrocławiu. Miasto rzeczywiście ma całą masę atrakcji, z których warto będzie w tym okresie skorzystać, by zarówno dorośli jak i dzieci miło spędziły czas.