Miejsce, gdzie będziemy mieszkać ma ogromny wpływ na nasz komfort i swobodę. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się osiedle Klecina, które usytuowane jest w południowej części Wrocławia. Wynika to z faktu, że młode społeczeństwo ceni sobie nie tylko dogodną lokalizację, ale również spokój oraz kontakt z naturą. Po ciężkim dniu mamy ochotę zrelaksować się w otoczeniu przyrody. Tętniące życiem centrum miasta nie jest dla każdego.

Krótka historia Kleciny

Osiedle Klecina w przeszłości było niewielką wioską należącą do Tycha de Rychinbach. Została ona sprzedana Mikołajowi de Banch, który podzielił wieś na dwie części. Jedna z nich została przekazana radzie miejskiej Wrocławia. Druga została podarowana Joannitom, do których należał szpital św. Trójcy. Po pewnym czasie Wrocław przejął również opisywaną część wsi. Zakon Joannitów posiadał zadłużenie, którego nie mógł spłacić. Przez lata Klecina należała do wojsk Sowieckich. Nie wzbudzała ona pozytywnych emocji. W 1997 roku osiedle przeszło diametralną metamorfozę. Prężnie rozwija się ono już od kilkudziesięciu lat.

Świetna lokalizacja blisko centrum Wrocławia a jednak na uboczu

Niewątpliwą zaletą osiedla Klecina jest jego położenie. Znajduje się ono niedaleko galerii handlowych na Bielanach. W bliskiej okolicy znajdują się wszystkie punkty (m.in. apteki, stacje benzynowe, restauracje, place zabaw), które są niezbędne podczas codziennego funkcjonowania. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają budowę. Należy również podkreślić, że komunikacja jest tutaj świetnie rozwinięta. Osoby bez samochodu bez trudu dostaną się do centrum. Jest to więc doskonała propozycja zarówno dla studentów, par, rodzin z dziećmi, jak i seniorów.

Przepiękna okolica

Spaliny, hałas, tłumy turystów – centrum miasta może zniechęcić. Coraz częściej poszukujemy osiedli położonych na uboczu, które zapewniają ciszę oraz kontakt z naturą. Osiedle Klecina zachęca przepiękną, zieloną okolicą. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy lubią długie spacery oraz relaks na łonie natury. To wymarzone miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, które lubią zabawy na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Spokój zachęca do spędzania czasu na balkonie lub tarasie. Dla wielu osób plusem mogą być również zabytkowe obiekty, które znajdują się nieopodal. Z pewnością warto je odwiedzić. Mowa tutaj o np. Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Wysoki poziom bezpieczeństwa Klecina

Osiedle Klecina jest cenione również z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest to doskonały wybór w przypadku, gdy obawiamy się samotnych, wieczornych powrotów. Ryzyko napaści, czy też kradzieży jest o wiele mniejsze, niż w centralnym częściach miasta. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to okolica, która cały czas się rozwija. Powstają tutaj liczne udogodnienia, dzięki którym komfort życia cały czas wzrasta. Obiekty o modernistycznej architekturze usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających. Na południowym skraju osiedla znajduje się osiedle domków szeregowych. W północnym obszarze znajdują się zachwycające wille Klecina.