Wrocław jako miasto pełne wdzięku i kultury, słynie też ze wspaniałego, ogromnego rynku. Na wrocławskim rynku, znajdują się kamienice, które zadowalają oko niejednego architekta. W dodatku od końca listopada do końca roku znajduje się tam gigantyczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który tętni życiem i ekscytuje każdego kto się tam pojawia. Przez zajmowanie sporej przestrzeni, jaką jest rynek tego miasta, można poczuć się jak w małym świątecznym miasteczku. Ogromna ilość ekspozycji i atrakcji czeka na mieszkańców miasta oraz turystów. Rynek oczarowuje każdego, ale w tym wyjątkowym, świątecznym czasie, czuć tylko i wyłącznie magię świąt.

Parada Elfów

Podczas takiego jarmarku zdecydowanie nie można się nudzić, ogromna ilość atrakcji sprawia, że chętnie odwiedza się go częściej. Pierwszą z nich jest oficjalne otwarcie jarmarku na końcu listopada, to oficjalne wydarzenie bardziej zachęca do przybycia w to magiczne miejsce. Kolejne z nich to magiczne widowisko, które opowiada historię związaną ze Świętami Bożego Narodzenia, co roku spodziewać się można innego spektaklu. W Mikołajki można spotkać tam samego Świętego Mikołaja, a wieczorem rozświetla się choinkę. W ciągu następnych dni mają miejsce pokazy artystyczne a nawet parada wrocławskich elfów. Dzień przed Wigilią spotkać można Kolędników, a w samą Wigilię zorganizowana jest kolacja dla potrzebujących.

Świąteczny Krasnal

Samo miasto Wrocław jest bardzo znane z wesołych krasnali, które znajdują się w jego bardzo różnych miejscach. Czasami turyści oraz mieszkańcy są zaskoczeni widokiem krasnala, zwłaszcza na co drugim swoim kroku. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym stworzono atrakcję, która umożliwia świetną zabawę dla wielkich fanów tych krasnali. Polega ona na szukaniu żywych krasnali, które przemieszczają się po terenie całego rynku. Z tą kultową postacią Wrocławia można wykonać sobie zdjęcie, które trafi na oficjalną stronę internetową, które jest poświęcona Jarmarkowi. Zdjęcie takie można też sprawnie odnaleźć i zapisać na swoim komputerze. Zabawa ta cieszy się sporą popularnością.

Bądź częścią Jarmarku

Ze względu na duży teren, który obejmuje cały Jarmark Bożonarodzeniowy, organizatorzy oficjalnie szukają wystawców, którzy chcą wziąć w nim udział. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz, który znajduje się na oficjalnej stronie Jarmarku. Tam należy uwzględnić podstawowe informacje na temat wyrobów, które chce się zaprezentować i obowiązkowo przesłać zdjęcia sugerowanego stoiska. Na podstawie takich zgłoszeń organizatorzy weryfikują kogo zaproszą do swojego grona. Selekcja tutaj jest bardzo profesjonalna, duży nacisk kładzie się na świąteczny nastrój proponowanego stoiska. Po pomyślnej weryfikacji organizatorzy pomagają też odnaleźć odpowiedni nocleg. Tutaj najpopularniejszą opcją są apartamenty, znajdujące się bardzo blisko rynku. Ze względu na wielkość wynajmowanej przestrzeni na nocleg, nie ma problemu z wybraniem się na Jarmark z całą rodziną. W takim miejscu można doskonale stworzyć rodzinna atmosferę.