Grudzień we Wrocławiu – co robić w mieście? Wrocław jest miastem, które wielokrotnie było klasyfikowane w pierwszej setce miast na świecie, w rankingu „Najlepsze Miasto do Życia”, dlatego nie ma co się dziwić jego popularnością. Jest to miasto najczęściej wybierane przez studentów, jako nowe miejsce ich edukacji. Dużo młodych ludzi decyduje się kupić właśnie tam swoje pierwsze mieszkanie. Miasto to zyskało swoją chwałę dzięki różnorodności, którą można w nim spotkać oraz niesamowicie wielu punktom kulturowym. Zdecydowanie nawet w grudniu nie można się nudzić w tym centrum kultury.

Grudzień we Wrocławiu, zima w ZOO

Pierwszy punkt kulturowy, o którym wspomną nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale też osoby, które były tam choć raz w życiu, to ZOO. Jego wyjątkowość polega na tym, iż znajduje się tam fantastyczne Afrykarium. To właśnie tę część można dokładnie zwiedzić na początku zimy, dlatego, że całość znajduje się w zamkniętym budynku. Ta część ZOO to bardzo wyjątkowe oceanarium, które przedstawia ekosystemy wodne i lądowe pochodzące z Afryki. Osoby zwiedzające obiekt, poruszają się głównie pod wodą w specjalnie zbudowanych pomieszczeniach. Pomieszczenia te wyglądają jak ogromne tunele umieszczone pod wodą jakby w okolicach Afryki. Dzięki temu można dokładnie przyglądać się naturze, która tam występuje. Zwierzęta w takim środowisku wodnym czują się swobodnie, więc widać wyraźnie ich naturalne zachowanie. Warto też dodać, że jest to pierwszy taki obiekt w Polsce.

Grudzień we Wrocławiu – kultura

Kolejnym bardzo ciekawym miejscem we Wrocławiu jest Muzeum Narodowe. Warto odwiedzać takie miejsca zimą, zwłaszcza jeżeli nie jest się fanem niskich temperatur, ale za to ogromnym pasjonatem sztuki, zwłaszcza średniowiecza, renesansu i baroku. Oczywiście spotkać się tam też można ze sztuką Śląska i dziełami polskich artystów. Jako najcenniejsze dzieła tam zebrane uważa się m. in. „Madonna z Jezusem i św. Janem” Agnolo Bronizo, „Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki” Pietera Brueghela i „Portret chłopca” Jeana Chardina. Dodatkowym atutem jest ogromna przestrzeń samego muzeum, która zapewni zwiedzanie na bardzo wiele godzin, można spędzić w muzeum nawet cały dzień.

Z góry na Wrocław

Przez prawie cały Wrocław przepływa też piękna rzeka Odra, którą można zobaczyć z góry, dzięki kolejce o nazwie Polinka. Jest to kolejka gondolowa, gdzie do każdego wagonika zmieści się piętnaście osób. Z wysokości siedmiu metrów można przyglądać się pięknym zimowym obrazom. Oprócz zimowej przyrody, zobaczyć można Most Grunwaldzki i dom na wodzie, widać też bulwar Politechniki oraz wieżę ciśnień. Dla fanów wysokości oraz przyrody będzie to świetna forma aktywności. Jednak osoby, które uwielbiają obserwować miasto z góry, powinny wybrać się do wrocławskich apartamentów, które można znaleźć wszędzie. Chcąc widzieć większość miasta, warto wybrać lokal w centrum. Dzięki temu w nocy przy świetle gwiazd oraz spokoju, można obserwować całe miasto. Dodatkowym plusem apartamentów jest uczucie komfortu, bardzo zbliżone do odczuwanego podczas relaksu w naszym własnym domu.