Targowiska, giełdy, bazary we Wrocławiu. We Wrocławiu nie może zabraknąć różnych produktów od lokalnych dostawców. Odnaleźć je można na targowiskach, które są gęsto rozmieszczone po mieście. Nie trzeba daleko podróżować aby zakupić świeże warzywa czy owoce. We Wrocławiu znajduje się 14 placów targowych, na których znaleźć można praktycznie wszystko i w różnej cenie. Jest jedno targowisko, na którym otrzymać można tylko i wyłącznie odzież oraz takie, gdzie zakupi się artykuły spożywcze, ale w ilościach hurtowych. Czasy największej popularności bazarów już się kończą, jest to spowodowane brakiem parkingów wokół nich, co uniemożliwia większe zakupy. Centra handlowe, które są czynne do późnych godzin przyciągają klientów, którzy nie mają czasu na zakupy rano, albo lubią do późna spać.

Popularne giełdy we Wrocławiu

Giełda na Gnieźnińskiej

Na giełdach we Wrocławiu zakupuje się już inne towary, niż ubrania i żywność. W takich miejscach, czyli na przykład na giełdzie przy ulicy Gnieźnieńskiej, można zakupić antyczne meble. Oprócz tego znaleźć też można zabytkową broń, szkło, porcelanę, sztućce, obrazy a nawet instrumenty muzyczne. Na giełdach we Wrocławiu nie brakuje tam innych dodatków takich jak biżuteria czy nawet obrusy. Wstęp na giełdę jest płatny tylko 2 złote, a czynna jest niestety tylko do godziny 14:00. Giełda odbywa się też w wybrane dni, ale nie tylko w tym miejscu.

Giełda pod Iglicą

To samo dotyczy Giełdy pod Iglicą, która również odbywa się tylko kilka razy w roku, z tą różnicą, że tam jest wstęp wolny. Niestety każda giełda będzie trwać od rana do godzin południowych i nie później. Oprócz giełd pod Iglicą i na Gnieźnieńskiej, we Wrocławiu dostępne też są inne giełdy.

Giełda samochodowa we Wrocławiu

Najpopularniejszą zaraz po giełdzie z antykami jest giełda samochodowa (Gnieźnieńska 6-8), która zbiera fanów motoryzacji, aby mogli zakupić ulubione samochody lub części do swoich pojazdów. Niekiedy zauważyć można, że niektórzy pojawiają się tam, aby oglądać piękne samochody.

Giełda samochodowa we Wrocławiu jest czynna w niedziele w godz. 6-14.

Wyjątkowe giełdy we Wrocławiu

Wszystko to wymienione powyżej jest bardzo znane i każdy kiedyś o tym słyszał. Każda z tych giełd była prawdopodobnie odwiedzona chociaż raz przez każdego. We Wrocławiu znajdują się też giełdy, które niekoniecznie mogą pojawić się w innych miastach.

Targi zwierząt: Exotica Wrocław

Jedną z nich jest Exotica,czyli giełda zwierząt egzotycznych, wstęp na nią kosztuje 5 złotych i trwa również od rana do popołudnia.

Ta wyjątkowa giełda odbywa się w kilka wybranych dni w roku. Można zobaczyć tam egzotyczne owady, pajęczaki, gady, płazy, a nawet ssaki. Hodowcy chętnie opowiedzą o ich hodowli. Nie ma też problemu z zakupem owadów lub pajęczaków.

Adres:

Budynek NOT

Piłsudskiego 74, 50-020 Wrocław

Wstęp biletowany
Cena od 5 zł do 10 zł

https://www.facebook.com/Exotica-557401307728463/?ref=ts&fref=ts

Hurtowo we Wrocławiu – warzywa i owoce

Zakupy hurtowe, zwłaszcza żywności, są nieodłącznymi zakupami w gastronomii. Aby kupić najlepsze regionalne produkty, warto wybierać targowiska i bazary, gdzie można zakupić większą ich ilość. Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego posiada w swojej ofercie giełdę nabiałową, warzywno-owocową oraz mięsną.

Wstęp na taką giełdę już jest płatny, ale nadal nie przekracza to 5 złotych. Czynna jest od 7:00 do godziny 16:00.

http://www.targpiast.com.pl/