Wydarzenia we Wrocławiu jesienią

We Wrocławiu bardzo łatwo się zakochać – na skutek atmosfery, ludzi, zabytków oraz… wydarzeń. Wrocław to jedno z tych miast, które nigdy nie zasypiają i każdy może znaleźć tu coś interesującego dla siebie. Oto ciekawe wydarzenia tej jesieni, które warto zanotować w swoim kalendarzu.

Warsztaty rzemiosł wszelakich

To impreza, na której rzemiosło zagra pierwsze skrzypce. Event organizowany jest przez Wrocławski Klub Pod Kolumnami i rozpocznie się 5 października. Kto nie może pojawić się tego dnia nie musi się martwić – przez kolejne miesiące uczestnicy warsztatów będą mogli poznać różne techniki rękodzielnicze i nauczyć się wykorzystywać je na co dzień. Wśród technik znajdzie się tkactwo, haft tradycyjny, historyczny oraz ludowy, linoryt, szycie maszynowe i ręczne, dzierganie i szydełkowanie. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone linorytowi oraz samodzielnemu zdobieniu tkanin. Warto śledzić plan warsztatów, z pewnością każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Brzdąc w muzeum

A już 13 października w Muzeum Pana Tadeusza będzie miało miejsce wydarzenie pod tytułem „Brzdąc w muzeum”. To wyjątkowe wydarzenie skierowane do rodziców z małymi dziećmi do 2 lat. Specjalne zajęcia dla rodziców i maluchów pokażą jak najmłodsi mogą bawić się w muzealnych salach, a dorośli korzystać na oglądaniu w tym czasie wyjątkowych eksponatów. Na koniec zajęć rodzice wraz z brzdącami będę mogli spędzić czas w przystosowanej do potrzeb maluchów specjalnej Sali. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, dzięki czemu każdy może przekonać się, że wyjście do muzeum z maluszkiem jest możliwe i może przynieść sporo radości.

Najpopularniejsze Atrakcje Wrocławia

Wydaje Ci się, że znasz Wrocław jak własną kieszeń? A może zaczynasz go poznawać i łakniesz wiedzy przekazanej przez profesjonalistów? Jeśli tak, to Najpopularniejsze Atrakcje Wrocławia – spacer z przewodnikiem może być eventem właśnie dla Ciebie. Wycieczka odbędzie się w kilku terminach w ciągu października, z pewnością uda się znaleźć choć jeden pasujący.

To idealny spacer dla wszystkich tych, którzy pragną zgłębić mapę Wrocławia i poznać miasto lepiej. W trakcie spaceru będzie okazja do tego, by poznać słynne wrocławskie wyspy – wyspę Piasek oraz Ostrów Tumski, obejrzeć wrocławskie fary, Uniwersytet Wrocławski i wiele więcej. Idąc w stronę Rynku, będzie okazja, by zatrzymać się na chwilę w Hali Targowej, obejrzeć Jatki oraz średniowieczne więzienie. Nie obędzie się oczywiście też bez wrocławskich krasnali oraz obejrzenia cudownych kamieniczek na Rynku. Z pewnością warto uczestniczyć w tym wydarzeniu.