listopad wrocław

Listopad nie musi być wcale szarobury – pod warunkiem, że odpowiednio go zaplanujesz. Mieszkańcy Wrocławia, a także osoby mieszkające nieopodal i turyści zdecydowanie mają w czym wybierać. We Wrocławiu dzieje się sporo i jedyną zagwozdką może być to, co wybrać. Spójrz na najciekawsze wydarzenia we Wrocławiu w listopadzie i wybierz idealne dla siebie.

Park Iluminacji w Zamku Topacz

Już od 29.10 w podwrocławskiej Ślęzie będzie można kolejny raz podziwiać świetlne scenerie w ramach parku iluminacji „Magiczna Podróż”. Ta niesamowita zimowa atrakcja każdego roku przyciąga fanów magicznych spacerów wśród niesamowicie oświetlonych ścieżek. Atrakcja jest idealna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Już 29 października na terenie znanego Zamku Topacz rozbłysną światła podkreślające wyjątkowe atuty przyrody. Nowa scenografia będzie jeszcze większa i bardziej spektakularna niż w poprzednich latach. Cała trasa to aż 1,5 kilometra szlaków wypełnionych światłami oraz dźwiękami. Wystawa będzie dostępna od 29 października do 20 lutego. Do parku iluminacji można wybrać się każdego dnia do godziny 21:00.

American Film Festival

Oto prawdziwa gratka dla wszystkich kinomanów. Już 9 listopada w Kinie Nowe Horyzonty mieszczącym się w centrum Wrocławia rozpocznie się 12. American Film Festival. Impreza potrwa do 14 listopada. W jej programie jest aż 110 produkcji filmowych.

101 długometrażowych filmów i 9 krótkometrażowych, w tym ponad 50 produkcji będzie pokazanych po raz pierwszy w Polsce. Amerykańskie produkcje, które można będzie podziwiać w trakcie festiwalu to zarówno kino niezależne, amerykańska klasyka, jak i hollywoodzkie produkcje.

Festiwal rozpocznie film Kurier Francuski z Libterty, Kansas Evening Sun Wesa Andersona oraz realizacja Mike’a Millsa, C’mon C’mon. Pierwszy tytuł to dzieło autora Grand Budapest Hotel, reżysera wyjątkowego. W drugim filmie, C’mon C’mon, będzie można po raz pierwszy od momentu Oscara za film „Joker” podziwiać grę Joaquina Phoenixa.

WrocWalk Marathon 2021

Ten event z kolei ucieszy wszystkich miłośników aktywności fizycznej i odkrywania nowych miejsc. 11 listopada we Wrocławiu odbędzie się trzecia już edycja WrocWalk Marathon 2021. Impreza została nazwana „spacerem na medal” i będzie doskonałą okazją, by poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu i odebrać pamiątkowe gadżety i wspomniany medal.

11 listopada będzie szansa, by poznać miejsca we Wrocławiu niedostępne na co dzień, uczestniczyć w specjalnych warsztatach i akcjach dodatkowych. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami zwiedzania. Nie liczy się czas przemierzania trasy, a rozrywka i wiedza wyniesiona ze spaceru. Uczestnicy, którzy przemierzą całą trasę, otrzymają medal z wizerunkiem Orła Białego. Do wyboru są trzy trasy – Wrocławskie Muzea i Kościoła, Trasa Rodzinna oraz najdłuższa – Trasa Sportowa. W wydarzeniu nie obowiązuje limit wiekowy.