Życie w dużym mieście nie jest łatwe. Ciągły ruch, pośpiech i hałas. Powoduje to ogromny stres dla organizmu, który jest odczuwalny fizycznie i psychicznie. Jak jednak znaleźć czas na odpoczynek i poprawę kondycji, skoro jest tyle obowiązków w pracy i domu? Oto kilka podpowiedzi gdzie i jak regenerować swoje ciało i umysł mieszkając we Wrocławiu.

Jak stres wpływa na nasz organizm?

Stres jest często nieodłącznym elementem życia większości osób. Pośpiech, wielogodzinne dni pracy, niedobory snu, brak czasu na odpowiedni odpoczynek, zbyt wysoki poziom hałasu, który panuje w dużych miastach i trudne sytuacje życiowe czy rodzinne, to bodźce, z którymi mamy do czynienia na co dzień, a które są dla naszego organizmu wysoko stresogenne.

Często nie zdajesz sobie sprawy, że w wyniku stresu wydzielane są hormony adrenalina, noradrenalina oraz kortyzol, które motywują Twój organizm do działania. Adrenalina i noradrenalina wspomagają układ krwionośny do intensywniejszej pracy, przyspieszając akcję serce i podnoszą ciśnienie. Kortyzol zaś podnosi poziom glukozy we krwi. Dzięki temu sprawniej i szybciej działasz i myślisz.

Trzeba jednak pamiętać, że przedłużający się stres i długotrwałe działanie tych hormonów jest bardzo szkodliwe. Może wywoływać wiele niepożądanych objawów i problemów zdrowotnych, między innymi:

 • zaburzenia układu pokarmowego;
 • spadek odporności;
 • zaburzenia snu i depresja;
 • nadciśnienie i arytmie
 • zaburzenia krążenia.

To najczęstsze problemy,  które pojawiają się w wyniku przedłużającego się działania hormonów stresu.

Jak wiec dbać o swoje zdrowie prowadząc aktywny i stresujący tryb życia?

Zregeneruj swoje ciało w komorze normobarycznej

Często trudno znaleźć czas i możliwość, by wyjechać na wystarczająco długo by móc właściwie odpocząć i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. Większość z nas planuje jeden krótki urlop w roku, co jest niewystarczające do odpowiedniej regeneracji organizmu. Szczególnie jeśli urlop spędza się z dziećmi lub zabiera za sobą pracę. Warto więc w ciągu roku znaleźć odpowiednie miejsce na chwilę wytchnienia i odpoczynku. Idealnym rozwiązaniem na relaks są sesje tlenoterapii we Wrocławskiej komorze normobarycznej https://lifechamber.pl/, które mogą być połączone np. z zajęciami jogi, czy warsztatami oddechowymi. Osoby z zaburzeniami snu mogą skorzystać z opcji całonocnej, by w ciszy i odpowiednich warunkach zrelaksować ciało i umysł.

Nowoczesne komory normobaryczne mają w swoim wnętrzu stworzone warunki, dzięki którym Twój organizm będzie się szybciej regenerować.

Jakie są zalety odpoczynku w komorze normobarycznej?

Środowisko w komorze normobarycznej we Wrocławiu zostało odpowiednio opracowane, w taki sposób, by poprawić procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie. Panujące tam ciśnienie atmosferyczne wynosi 1500 hPa i jest wyższe od tego na zewnątrz, co ułatwia absorpcję tlenu przez komórki. Dodatkowo mieszana gazów, którymi oddychasz, zawiera:

 • 2 razy więcej tlenu – aż 40% co umożliwia lepsze natlenienie krwi, a podwyższone ciśnienie ułatwia przenikanie tlenu do wszystkich komórek Twojego ciała;
 • 70 razy więcej dwutlenku węgla – 2%, dzięki czemu naczynia krwionośne się rozszerzają i krew dociera nawet do najmniejszych naczyń włosowatych;
 • od 10 do 20 tysięcy razy więcej wodoru – 0,5%-1%, który działa antyoksydacyjnie, hamuje więc procesy zapalne i degeneracyjne zachodzące w organizmie.

Właśnie dzięki temu sesje w komorze normobarycznej pomagają na liczne dolegliwości związane z przedłużającym się stresem oraz  przyspieszają rekonwalescencję po różnych chorobach.

Kiedy warto skorzystać z sesji w komorze normobarycznej?

Odpowiedź jest dość prosta – zawsze, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań. Panujące w komorze warunki wpływają pozytywnie na różne procesy zachodzące w naszym organizmie, dzięki czemu:

 • zwiększa wydolność i wydajność organizmu;
 • usprawnia krążenie krwi w mózgu, poprawiając pamięć i koncentrację;
 • łagodzi bezsenność i stany depresyjne;
 • stymuluje naturalne procesy gojenia ran po urazach i zabiegach medycznych;
 • hamuje procesy starzenia się skóry, poprawiając jej ukrwienie i natlenienie;
 • łagodzi objawy migreny oraz innych schorzeń.

Pojedyncza sesja tlenoterapii trwa około 1,5 godziny, nie zabiera więc zbyt wiele czasu. Co więcej, w komorze normobarycznej są organizowane różnorodne zajęcia i warsztaty relaksacyjne, sesje oddechowe, czy też joga, które dodatkowo pomogą Ci w walce z codziennym stresem.