Wrocław dla Turystów ma wiele atrakcji, w związku z tym każdy kto się tam pojawi może spędzić kilka miłych dni. Wydaje się, że Wrocław to świetne miejsce na weekendowy wypad. Każdy kto na taki wyjazd się zdecyduje powinien być zadowolony z tego jak będzie można zorganizować sobie czas.

Z jednej strony jest to bardzo bogate historycznie miasto, które ma nam wiele do zaoferowania. Z drugiej strony Wrocław to rzeczywiście miasto, gdzie życie turystyczne jest bardzo aktywne i ludzie chętnie z niego korzystają. Wieczorami bez wątpienia znajdzie się wiele świetnych miejsc, gdzie będzie można się doskonale bawić. Króluje tutaj wrocławski rynek, o którym chcemy obecnie powiedzieć nieco więcej.

Rynek we Wrocławiu – serce miasta

Bez wątpienia rynek we Wrocławiu to prawdziwe serce miasta, gdzie toczy się w dużej mierze życie turystyczne stolicy Dolnego Śląska. Każdy kto pojawi się we Wrocławiu i liczy na atrakcje w trakcie pobytu pewnie nie jeden raz pojawi się na rynku. Jest to najstarszy plac targowy na terenie Wrocławia, jeden z najstarszych i największych w naszym kraju. Rynek liczy sobie bowiem blisko 3,8 hektara a wiec jest to powierzchnia naprawdę bardzo duża. Turystów przyciągać może swoim wyjątkowym klimatem i zabytkowymi kamieniczkami, gdzie toczy się wieczorne życie Wrocławia.

Rynek ukształtowany jest w formie prostokąta o bokach 213 na 178 metrów. Z jednej strony rynek zachwyca swoją powierzchnią, która jest jedna z największych w Europie, jeśli chodzi o staromiejskie rynku, z drugiej strony znajduje się tam również budynek ratusza, który należy do charakterystycznych elementów tego placu. Zabudowa, która otacza rynek to rzeczywiście wyjątkowe kamieniczki w niemieckim stylu, które zachwycą niejednego turystę. To właśnie tam będzie można znaleźć wiele urokliwie zagospodarowanych hoteli, będzie można również znaleźć wiele ciekawych kawiarni, restauracji a wieczorem klubów, gdzie można się doskonale bawić.

Historia rynku

Rynek we Wrocławiu swój początek miał już na początku XIII wieku, a więc jego historia jest szczególnie zakorzeniona w historii miasta. Zbiegiem czasu powstawały wokoło rynku kamienice i ostatecznie około połowy wieku XIV ustalone były już podziały własnościowe. Ze względu na znajdujący się w centrum rynku Ratusz można powiedzieć, że całość dzieli się na cztery strony zgodnie ze stronami świata. W sumie znajdziemy 60 numerowanych posesji dookoła rynku.

Rynek – część Twojego zwiedzania

Rynek bez wątpienia ma swój klimat, każdy kto pojawi się we Wrocławiu musi stawić się również na rynku i poznać jakie atrakcje tam właśnie będą się znajdować. Rynek to miejsce, gdzie również dla mieszkańców miasta toczy się życie. Warto zobaczyć, że w przypadku najważniejszych wydarzeń właśnie Rynek jest takim miejscem, gdzie wrocławianie starają się gromadzić, dlatego dla życia miasta jest to miejsce o szczególnym znaczeniu i tak właśnie należy je potraktować. Dlatego będąc we Wrocławiu musicie dokładnie poznać klimat tego miejsca, które przyciąga turystów.