Wrocław ma do zaoferowania wiele ciekawych zabytków oraz atrakcji dla turystów. Z badań wynika, że aż 5 milionów turystów odwiedziło Wrocław w zeszłym roku. Z tego aż 1,4 miliona osób to turyści zagraniczni. Najczęściej Wrocław odwiedzają mieszkańcy Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Ukrainy. Na następnych pozycjach znalazły się takie kraje jak Włochy, USA oraz Hiszpania.

Z wizyty zadowolonych było aż 95% odwiedzających, a 82% prawdopodobnie odwiedzi Wrocław po raz kolejny. Zasługą są w szczególności wrocławskie atrakcje, które są jedyne w swoim rodzaju. Które z nich cieszyły się największym zainteresowaniem?

1.Rynek i okolice

Na pierwszej pozycji znalazł się wrocławski rynek i przyległe do niego uliczki. Rzeczywiście, to wizytówka miasta – jedyna w swoim rodzaju!

2. Panorama Racławicka

Ogromna Panorama Racławicka uplasowała się na drugiej pozycji, tuż za rynkiem i okolicami. Warto ją odwiedzić!

3. Zoo i Afrykarium

We wrocławskim Zoo możemy spotkać kilkanaście tysięcy różnych zwierząt. Na szczególną uwagę zasługuje Afrykarium, które jest jednym tego rodzaju obiektem w Polsce.

4. Ostrów Tumski

Ta najstarsza część Wrocławia znalazła się na czwartej pozycji. Znajdujące się tutaj zabytkowe kościoły oraz ogólna atmosfera tego miejsca sprawiają, że jest odwiedzane tak chętnie.

5.Hala Stulecia

Zaprojektowana przez Maksa Berga Hala Stulecia we Wrocławiu jest obiektem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w Parku Szczytnickim. W okolicy znajdziemy również Pawilon Czterech Kopuł, Pergolę i Iglicę, a także Fontannę Multimedialną oraz Ogród Japoński.

Na kolejnych pozycjach znalazły się:

  • Sky Tower
  • kościoły i świątynie
  • Pergola i Fontanna Multimedialna
  • wrocławskie krasnale
  • parki i tereny zielone

Wrocław może poszczycić się wieloma ciekawymi propozycjami dla turystów – oczywiście, te wymienione na liście powyżej to jeszcze nie wszystko, ponieważ do dyspozycji mamy znacznie więcej interesujących miejsc.

Swój wyjazd do Wrocławia można zaplanować już teraz – dojazd jest bardzo łatwy i szybki. Warto więc znaleźć wolną chwilę i wybrać się do Wrocławia, chociażby na weekend, aby poznać go nieco bliżej.