Jeśli chodzi o zielone tereny we Wrocławiu będzie można zobaczyć wiele interesujących miejsc. Jeśli więc przebywamy tam w momencie, gdy mamy ciepłe dni to na pewno warto będzie poznać najpiękniejsze parki znajdujące się na terenie miasta. W sumie jest ich tam około 30, pośród nich jednak cztery największe zasługują na największe zainteresowanie.

Park Szczytnicki

Jest to największy i jednocześnie najbardziej ciekawy park na terenie Wrocławia. Znajdziemy tam w sumie ponad 400 gatunków drzew i krzewów. Jednak przybywa się tam przede wszystkim po to, by zobaczyć tam założony na początku XX wieku Ogród Japoński. To odtworzenie japońskiej sztuki ogrodowej. Jeden z nielicznych takich parków na terenie całej Europy. Dodatkowo w parku znajduje się również drewniany Kościółek z wieku XVI i XVII.

Park Grabiszyński

Park Grabiszyński to jeden z tych parków, które zaliczają się do największych na terenie Wrocławia w sumie będzie zajmował przestrzeń 48 hektarów. Wcześniej na terenie parku znajdował się także Cmentarz Grabiszyński, obecnie zostało tam również kilka elementów, które nawiązują do dawnych nekropolii, miejsca pochówku żołnierzy włoskich z okresu I wojny światowej. Cmentarz Żołnierzy Polskich a takżę Pomnik Wspólnej Pamięci, który został tam przygotowany jako cześć dla zniszczonych pobliskich cmentarzy. Na terenie parku znajduje się również plac zabaw dla dzieci, siłownia na powietrzu oraz niewielkie pole golfowe. Znajdziemy również ścieżki rowerowe, pojawia się specjalna trasa do biegania. Park jest tak duży, że będzie można tam również znaleźć dla siebie miłe miejsce do grillowania.

Park Południowy

Park Południowy od roku 1995 znajduje się w rejestrze zabytków i ocenia się go jako jeden z najładniejszych parków znajdujących się na terenie miasta. Zadbane ścieżki, ławeczki, pięknie położone jeziorko sprawia, że będzie można tam miło spędzić czas. W tym miejscu będą się pojawiać różne grupy społeczne, osoby starsze, młodzież z grillem czy matki z dziećmi. W parku będzie można również zobaczyć czterometrowy pomnik Fryderyka Chopina przygotowany z brązu. Tam również odbywają się koncerty, które są nieoficjalne, ale jednak cieszą się sporym zainteresowaniem.

Park Wschodni

Wydaje się, że to park, który będzie najbardziej naturalny we Wrocławiu. Cały park będzie znajdował się na dwóch wyspach, a tereny pocięte są przez odnogi rzeki Oławy a także mniejsze rzeczki. W parku najczęściej będzie można zobaczyć młodzież, która grilluje natomiast będą to świetne miejsca do tego, by dobrze wypocząć. W dużych miastach parki są jedyną możliwością dla tych osób, które chcą spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, skoro istnieją to na pewno warto będzie z tych miejsc korzystać. Parki we Wrocławiu należą do najpiękniejszych w całej Polsce, dlatego rzeczywiście w okresie pięknych dni warto będzie z tych miejsc korzystać. Jednak nawet, gdy spadnie śnieg będą one ciekawym miejscem, pojawiają się tam również trasy dla narciarzy. Dlatego cały rok będzie można z tego parku z przyjemnością korzystać.