Wiele osób w naszym kraju ma przekonani, że jeśli chcemy jechać za granice będzie się to wiązało z bardzo dużym wydatkiem. Tymczasem obecnie można sobie zorganizować wymarzone wakacje za naprawdę stosunkowo małe pieniądze. Wszystko tak naprawdę będzie zależeć od tego jaki kierunek podróży wybierzemy i czy uda się nam trafić korzystne okazje. Obecnie praktycznie w każdym biurze turystycznym mamy naprawdę bardzo szeroki wybór różnorakich wycieczek w dobrej cenie. Jednocześnie obniżane są cały czas koszty przelotów i to również sprawia, że koszty wycieczek stają się coraz bardziej atrakcyjne dla przeciętnego człowieka.

Jakie oferty będą najlepsze?

Jeśli chcemy jechać za małe pieniądze powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na dwa rodzaje ofert a więc first minute oraz last minute. W pierwszym przypadku będziemy mieli do czynienia z wyprzedażami na sam początek sprzedaży, tak zwana przedsprzedaż. Jeśli będziemy szybko decydować się na daną ofertę od razu można będzie korzystać z niższej ceny takiego wyjazdu. First minute to również wyjazd, który będzie dedykowany dla osób, które wakacje mogą planować ze znaczącym wyprzedzeniem. Często turysta zainteresowany taką wycieczką musi się liczyć z tym, że wyjazd będzie dopiero po roku. Te wczasy jakie będziemy wykupywać dotyczyć będą bowiem kolejnego sezonu. Natomiast jeśli chodzi o opcję last minute będzie ona wiązać się z wyprzedażą wycieczek na kilka dni przed wyjazdem. Dla wielu osób będzie to jednak spore utrudnienie, ponieważ nie będą mogli pozwolić sobie na natychmiastowy urlop. Warto podkreślić, że w biurach podróży takie wycieczki last minute są przeceniane kilka razy im bliżej terminu wycieczki.

Gdzie będzie można liczyć na udane tanie wakacje?

Koszty pobytu w konkretnym kraju wpływać będą oczywiście na koszt całego wyjazdu. Jeśli ktoś chce zapewnić sobie tanie wakacje powinien wziąć pod uwagę między innymi kraje azjatyckie takie jak Indonezja, Wietnam czy Indie. Tam koszty utrzymania są rzeczywiście tanie. Jeśli kogoś fascynuje Afryka również może wybierać ten kierunek. Do tanich krajów zalicza się między innymi Gambia. Tam będzie można dostać się do wielu atrakcji przyrodniczych za symboliczne atrakcje. Główny wydatek w przypadku danych kierunków wyjazdów będzie związany z opłatą za przelot. Jeśli chodzi o niskie ceny przelotu będzie trzeba wybrać jakież bliższe pod względem geograficznym kraje i tutaj między innymi sprawdzą się Węgry czy Łotwa. W obu tych państwach dodatkowo będzie można także liczyć na tani nocleg, dlatego będzie to fajny pomysł na weekendowy wypad.

Koszt podróży zagranicznej będzie także powiązany z tym jaki hotel zdecydujemy się wybrać. Jeśli chodzi o obiekty o wyższej klasie będzie trzeba się liczyć z tym, że te ceny będą zdecydowanie wyższe. Jeśli chodzi o tanie hotele i tanie wakacje powinniśmy stać się po prostu łowcami okazji i czekać na to aż pojawią się oferty last minute czy first minute, które będzie można jakoś dopasować do swoich preferencji indywidualnych taki wyjazd.