Wrocław jest miastem, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne. Wiele z nich ma charakter cykliczny. Jedną z takich imprez są Targi Dobrej Książki.
O historii Targów
Wrocławskie Targi Dobrej Książki odbywają się od 26 sześciu lat. Początkowo nosiły nazwę Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Wyrosły z imprezy o ogólnokrajowym zasięgu pod nazwą Spotkania Wydawców Dobrych Książek. Organizatorem pierwszej edycji Wrocławskich Promocji Dobrych Książek był Zakład Narodowy imienia Ossolińskich. Przez 26 lat zmieniały się miejsca spotkań, organizatorzy imprezy, jej nazwa. Od 2013 roku impreza odbywa się pod nazwą Wrocławskie Targi Dobrej Książki. Od 2016 roku organizatorem imprezy jest Wrocławski Dom Literatury. Targom zawsze towarzyszą imprezy dodatkowe, które przyciągają nie tylko tłumy mieszkańców Wrocławia, ale także innych miejscowości. Organizowane są spotkania z wybitnymi autorami. Gośćmi spotkań byli między innymi: Czesław Miłosz, ksiądz Jan Twardowski, Tadeusz Różewicz, Dorota Masłowska, Marek Krajewski.
Targi Dobrej Książki 2017
26 już Targi Dobrej Książki odbędą się w dniach od 30 listopada do 3 grudnia. Miejscem Targów będzie Hala Stulecia. Udział w Targach zapowiedziało około 200 wydawców. Tradycyjnie też odbywać się będą spotkania z czytelnikami, warsztaty dla dzieci i wystawy. W roku 2017 wystawa zostanie poświęcona życiu i twórczości Josepha Conrada. Swój udział w Targach już zapowiedziało 100 autorów.
Pióro Fredry
W programie Targów znajduje się także konkurs dla wydawców. Nagroda „Pióro Fredry” przyznawana jest w kategorii Najlepsza Książka Roku. Do edycji konkursu w roku 2017 zostało zgłoszonych 153 książek, które zostały wydane w tym roku. Do finału zostało zakwalifikowanych 5 książek. Jury konkursu przewodniczy profesor Marcin Cieński. Laureata tegorocznego konkursu „Pióro Fredry” poznamy w dniu otwarcia targów, czyli 30 listopada.
Wrocławskie Targi Dobrej Książki odbywają się już od 26 lat. Każdego roku gromadzą coraz więcej wystawców. W imprezie uczestniczy także mnóstwo zwiedzających.