Sytuacje, kiedy właściciele czworonożnych pupili nie byli wpuszczani do lokali gastronomicznych kilkanaście lat temu nie należały do rzadkości. Dzisiaj sytuacja zaczyna się powoli zmieniać. W wielu polskich miastach, także we Wrocławiu pojawia się coraz więcej miejsc, w których właściciele psów, kotów i innych czworonogów są mile widzianymi gośćmi.

Pets Welcome

To akcja organizowana we Wrocławiu od kilku już lat. Liczba miejsc, które otwierają swoje drzwi nie tylko przed psami stale się powiększa. Obecnie na liście znajduje się 300 miejsc, z których psy i inne czworonogi nie są wypraszane. Na liście znalazły się zarówno lokale gastronomiczne jak też hotele, biura, fundacje i sklepy. Jak znaleźć miejsce przyjazne dla zwierząt? Każdy z lokali, który zdecyduje się wpuszczać do swoich wnętrz zwierzęta otrzymuje naklejkę z napisem: „Pets Welcome- Wrocław miejscem spotkań”. Organizatorem akcji jest Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu Urzędu Miejskiego oraz redakcja wrocław.pl.

Lokale uczestniczące w akcji

Nie da się ich wymienić wszystkich. Listę można znaleźć nie tylko wchodząc na stronę wrocław.pl. W akcję angażują się także wrocławscy przewodnicy. To ich możemy więc pytać, gdzie znajduje się najbliższa restauracja, pub czy hotel, które nie zamykają swoich drzwi przed czworonogami. Miejsca przyjazne czworonogom można znaleźć w pobliżu największych atrakcji turystycznych miasta. Spora część z nich znajduje się bardzo blisko wrocławskiego Rynku, na ulicy Świdnickiej, Placu Solnym, w samym Rynku. We Wrocławiu miejsc przyjaznych szczególnie psom jest znacznie więcej. W mieście powstały nawet place zabaw dla psów: w Parku Grabiszyńskim i na wzgórzu Słowiańskim. Właściciele psów bardzo chętnie wybierają się z nimi na spacery także na wzgórze Kilimandżaro.

Wrocław jest miastem niezwykle przyjaznym dla mieszkańców i turystów. Jest także miastem niezwykle przyjaznym dla naszych czworonożnych przyjaciół. Są one mile widziane nie tylko w wielu pubach i restauracjach, ale także sklepach i hotelach.