Na noc z 29 na 30 listopada przypada noc zabaw i wróżb. Noc ta poprzedza imieniny Andrzeja. Kończy się rok liturgiczny i zaczyna adwent. Od imienia Andrzej tę noc bardzo często niezwykle hucznych zabaw nazwano Andrzejkami.

Co przygotował Wrocław na Andrzejki?

Wiele wrocławskich imprez rozpoczyna się w tym roku już na tydzień przed nocą z 29 na 30 listopada. Spora część z nich potrwa aż do pierwszych dni grudnia. Wyjątkowe atrakcje czekają między innymi na tych, którzy zdecydują się spędzić Andrzejki w restauracji na barce. Restauracja „Barka Tumska” cumuje przy hotelu Tumskim (ul. Wyspa Słodowa 10). Ma aż 3 pokłady, z każdego z nich rozciąga się malowniczy widok na odrzańskie wyspy, Ostrów Tumski i kamienice w stylu secesyjnym. Kelnerki w marynarskich strojach, świetny wystrój i dobra kuchnia tworzą idealny klimat na andrzejkowy wieczór. Andrzejkowa zabawa w takiej scenerii z pewnością będzie miała wyjątkowy charakter. Andrzejkowy wieczór uświetnią oczywiście tradycyjne wróżby oraz konkursy z nagrodami. „Barka Tumska” zaprasza już 25 listopada. Z pewnością niezapomniane będą także Andrzejki organizowane w Starym Klasztorze. Tego roczne Andrzejki odbędą się tam w klimacie retro. Jak zapewniają organizatorzy w trakcie imprezy nie będą grane żadne utwory, które zostały skomponowane po roku 1960. Mile widziani są goście w strojach retro.

Gdzie jeszcze na Andrzejki?

Imprezy andrzejkowe we Wrocławiu organizują niemal wszystkie puby i restauracje. Pamiętajmy jednak, że pozostało nam już niewiele czasu do podjęcia decyzji. Niektóre z proponowanych ofert mogą być już nieaktualne. W takiej sytuacji nie pozostanie nam już nic innego jak zorganizowanie domówki. Ale Andrzejki można spędzić także jeszcze w inny sposób. Już 24 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się koncert Thomasa Andersa & Modern Talking Band. To rozwiązanie dla tych, którzy lubią taką muzykę i niekoniecznie chcą spędzić andrzejkowy wieczór na hucznej zabawie i tradycyjnych wróżbach z lanego wosku. W ten wieczór na pewno nikt nie będzie się nudził.