Wrocławskie ZOO jest najlepiej zorganizowanym ZOO w naszym kraju, które przynosi turystom rzeczywiście wiele różnorakich atrakcji. Dlatego to właśnie tam każdego roku pojawia się wielu turystów właśnie po to, by udać się do ZOO i poznać różnorakie gatunki zwierząt, których nie da się spotkać w innych tego typu placówkach.

Wśród tych największych atrakcji przygotowanych przez ZOO we Wrocławiu znajdziemy między innymi Pierwsze w Polsce ocenarium. Afrykarium bez wątpienia będzie to jedna z największych atrakcji znajdujących się we wrocławskim ZOO.

Czym jest Afrykarium?

Możemy zacząć od liczb wskazując na to, że Afrykarium to 15 milionów litrów wody, która znajduje się w 21 basenach i akwariach. Pojawiający się tam ludzie mają okazję zobaczyć mniej więcej około 250 gatunków różnych ryb i zwierząt morskich. Pomysł na przygotowanie Afrykarium narodził się w głowie prezesa spółki ZOO Wrocław Radosława Ratajszczaka. Nazwa wynika z połączenia słów Afryka oraz Akwarium. Założenie było bowiem takie, by w stworzonym miejscu zaprezentować różne ekosystemy, które związane są ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Afrykarium zaczęto budować w roku 2012 i obecnie jest już oddane do użytku. Dzięki wyjątkowej koncepcji tego obiektu zwiedzający może poczuć się tak jakby znalazł się pośród tych wszystkich gatunków zwierząt, które tam mieszkają. Całość dzieli się w taki sposób, że pokazuje nam różnorakie ekosystemy, które funkcjonują w środowisku wodnym Afryki, które bez wątpienia charakteryzuje się wyjątkowym bogactwem.

Morze Czerwone

W zbiorniku, który liczy sobie milion litrów wody pokazany zostaje ekosystem rafy koralowej i dzięki temu zobaczyć możemy ponad 60 gatunków najpiękniejszych, kolorowych ryb.

Afryka Wschodnia

Tutaj można spotkać duże zwierzęta między innymi hipopotamy nilowe, które poruszają się pod wodą. Ale również mniejsze mrówniki czy golce.

Kanał Mozambicki

Jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie Afrykarium, które składa się z 18 metrowego tunelu z akrylu, który sprawia, że można poczuć się jak pod wodą i obcować obok żółwia zielonego, rekinów, płaszczek oraz wielu innych gatunków ryb jakie się tam znajdują.

Wybrzeże Szkieletów

W tej strefie będzie można spotkać kotiki afrykańskie, które przez niektórych mylone są z fokami, pingwiny przylądkowe, meduzy, mureny a także liczne gatunki ryb.

Dżungla nad rzeką Kongo

W dżungli znajdującej się przy rzece Kongo zobaczymy krokodyle, manaty czy syreny. Obok funkcjonują również liczne gatunki ptaków.

Godziny otwarcia dodatkowe atrakcje

Jeśli chodzi o Afrykarium jest ono czynne w godzinach 9-19 każdego dnia. Każdy kto kupi bilet do Zoo jest również uprawniony do tego, by dostać się do Afrykarium i zobaczyć piękny podwodny świat. Oprócz dostępu do tej strefy w Afrykarium znajduje się również sala konferencyjna na około 160 osób, sala edukacyjna oraz salka biznesowa obie na 30 osób. Dodatkowo znajduje się tam również restauracja bistro, sklep z pamiątkami, miejsce do wypoczynku dla pojawiających się gości.