Chociaż Wrocław jest dynamicznie rozwijającym się miastem, to jednak nie brakuje w nim miejsc doskonałych do wypoczynku. Gdzie warto się wybrać, gdy potrzebujemy chwili wytchnienia?

Wrocław to nie tylko ciekawe zabytki, bogata historia oraz wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych odbywających się tutaj przez cały rok. To również wiele interesujących miejsc, gdzie będzie można zrelaksować się po pracy czy w weekend.

Wrocławskie parki

Przede wszystkim doskonałym miejscem do wypoczynku są wrocławskie parki. Do dyspozycji mamy takie jak Szczytnicki, Zachodni, Południowy, Grabiszyński, Skowroni, niemniej jednak są też dostępne mniejsze i równie urocze, na przykład Park Juliusza Słowackiego znajdujący się w centrum miasta.

Można pospacerować, posiedzieć na ławce, obserwować ptaki i inne małe zwierzęta i zapomnieć o rzeczywistości pośród tej zielonej scenerii.

Wrocławskie ogrody

Oprócz parków we Wrocławiu do dyspozycji mamy też piękne ogrody. Dwa najsłynniejsze z nich to Ogród Japoński oraz Ogród Botaniczny.

Ogród Botaniczny położony jest częściowo na Ostrowie Tumskim. Słynie ze swojej bujnej roślinności oraz malowniczych widoków. Druga propozycja to Ogród Japoński, który znajduje się w Parku Szczytnickim. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie można zobaczyć orientalną roślinność oraz małą architekturę.

Ostrów Tumski

Nie zapominajmy też o tym, że zrelaksować możemy się nie tylko pośród zieleni, ale również możemy wybrać się na spacer po centrum miasta. Na uwagę zasługuje tutaj przede wszystkim Ostrów Tumski wraz z jego zabytkami – wspaniała atmosfera sprawi, że przechadzka na pewno będzie relaksująca.

Oczywiście, do dyspozycji we Wrocławiu mamy też wiele innych miejsc, gdzie można poszukiwać relaksu. Warto między innymi wskazać na Aqua Park, gdzie możemy popływać lub wypocząć w jacuzzi albo saunie. Możemy też wybrać się do jednego z gabinetów Spa w mieście. Wobec tego mamy do dyspozycji wiele propozycji na relaks we Wrocławiu – zapraszamy także do podzielenia się swoimi pomysłami na wypoczynek!

Odwiedzamy Wrocław… czyli ile dni warto zarezerwować?

Wrocław jest miastem, które oferuje szeroki wachlarz atrakcji. Zabytkowa architektura nie ogranicza się jedynie do centrum. Przedmieścia Wrocławia to także ciekawe tereny do eksploracji. Chcąc zwiedzić choćby samo centrum, musimy zarezerwować co najmniej trzy dni, oczywiście wliczając zwiedzanie wewnątrz muzeów i innych miejsc. Aby dobrze zwiedzić Wrocław warto zarezerwować sobie conajmniej 7 dni.