Wrocław to miasto krasnoludków. To właśnie tutaj na ulicach i w zakamarkach możemy znaleźć mnóstwo krasnali – to nie lada frajda dla każdego lubiącego niecodzienne atrakcje, zarówno dla młodszych, jak i starszych.

 

Aktualnie we Wrocławiu znajduje się około 320 krasnali. Kryją się zarówno w centrum miasta, głównie w okolicach rynku, jak również na obrzeżach i w oddalonych dzielnicach. Powstała nawet specjalna strona internetowa http://krasnale.pl/, która jest zbiorem wszystkich krasnoludków w mieście.

 

Krasnoludki są nie tylko atrakcją miasta, ale również stały się elementem kampanii marketingowych. Właśnie dlatego obecnie ustawiane są one nie tylko przy ważnych miejscach w mieście, ale też tam, gdzie powstają nowe firmy, urzędy, instytucje. Możemy zobaczyć je między innymi przy hotelach, piekarniach i ciastkarniach, uniwersytetach, biurowcach, siedzibach firm, muzeach.

 

Kto może ustawić krasnala?

Tak dużo wrocławskich krasnali wynika głównie z faktu, że są one ustawiane przez wielu ludzi. Aby nowy krasnal zagościł we Wrocławiu, trzeba spełnić tylko kilka wymagań, ale nie są to wcale skomplikowane procedury. W końcu krasnoludki to niezależne istoty, którym nie można niczego narzucić.

 

Wobec tego osoby, które chciałyby, aby w konkretnej lokalizacji pojawił się nowy krasnal, muszą samodzielnie go tam sprowadzić. Nie są potrzebne przy tym żadne ustalenia z Urzędem Miejskim Wrocławia – wystarczy tylko zgoda właściciela terenu, na którym krasnoludek ma się znaleźć.

 

Oczywiście, konieczne jest znalezienie rzeźbiarza, który będzie mógł przygotować taką figurkę, a następnie zamontować ją na miejscu. Aby jak najwięcej osób dowiedziało się o krasnalu, należy dodać go do bazy, która nazywa się Urzędem Rejestracji Krasnali. W ten sposób zostanie on umieszczony na specjalnej mapie i inni będą mogli również do niego dotrzeć.

 

Wobec tego wtedy, gdy jesteśmy w stanie zamówić krasnoludka i mamy zgodę właściciela terenu, na którym ma być umieszczony, również możemy dołączyć go do tej niezwykłej bazy!