Masz zamiar spędzić weekend z dzieckiem we Wrocławiu i szukasz inspiracji? Mieszkasz we Wrocławiu i większość atrakcji już udało Ci się zwiedzić? Pamiętaj, że Wrocław daje mnóstwo możliwości również dla dzieci. Sprawdź co robić z dziećmi we Wrocławiu i spędzić czas w atrakcyjny sposób.

Hydropolis – zabawa połączona z nauką

To miejsce stanowi świetną rozrywkę i miejsce do spędzenia wolnego czasu. Ucieszy nie tylko dorosłych, ale i maluchów, które znajdą tu dla siebie wiele ciekawych rzeczy. Interesujących, a przy tym edukacyjnych, bo Hydropolis to interaktywne muzeum wody, które łączy rozrywkę z edukacją. Istnieje we Wrocławiu dopiero od kilku lat i nieustannie ma sporo odwiedzających. Można tu dowiedzieć się na temat pochodzenia wody, sposobach wykorzystania i obecności na świecie. Hydropolis stwarza wiele możliwości edukacyjnych i rozrywkowych, warto skorzystać z tego w weekend lub inny wolny dzień.

Aquapark – centrum wodnej rozrywki

Zdecydowana większość maluchów uwielbia pluskać się w wodzie. A jeśli oprócz pluskania ma szansę skorzystać z wielu rozrywek, to weekendowa odskocznia gwarantowana. Największy i najciekawszy dla dzieci jest Aquapark, w którym dzieci mogą korzystać z brodzików i zjeżdżalni w Dziecięcej Zatoce. Nie będą nudzili się również starsi – ci mogą korzystać z leniwej rzeki, zjeżdżalni czy basenu z falą. Wodny relaks ucieszy też dorosłych, więc to zdecydowanie atrakcja dla całej rodziny.

ZOO i Afrykarium zawsze w cenie

Oto kolejna weekendowa rozrywka nie tylko dla najmłodszych. Cenione przez wielu wrocławskie ZOO wraz z Afrykarium przyciąga uwagę najmłodszych i dorosłych. Można tu podziwiać ponad 4 tysiące gatunków zwierząt, doświadczyć niesamowitej rozrywki, ale i sporo się nauczyć. Wizyta w ZOO jest doskonałym pomysłem zarówno w piękny słoneczny dzień, jak i przy deszczowej pogodzie. Gdy zacznie padać deszcz, można schronić się w Afrykarium, czyli miejscu poświęconym w całości afrykańskiej faunie.

Zanurz się w Imaginarium

Jeszcze jedno miejsce idealne dla dzieci i dorosłych. Imaginarium to centrum wirtualnej rzeczywistości, w którym można na moment nauczyć się latać, zbadać dno oceanu czy spróbować teleportacji. Wędrówka w wybrane miejsce odbywa się z wykorzystaniem specjalnych gogli, które pozwalają zwiedzić wirtualną rzeczywistość.

A może tak Kolejkowo?

Kolejkowo jest największą makietą kolejową w Polsce. Przyciągającą wzrok światem w miniaturze, który zachwyci zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na makiecie można zobaczyć Wrocław, Karpacz, Śnieżkę czy Schronisko Szwajcarka. To doskonały sposób, by spędzić czas z całą rodziną i zachwycić dzieci nietypowym zwiedzaniem świata w miniaturze.