Można zobaczyć na nim dinozaury, kolorowe ryby czy rajski ogród – kolorowe podwórko na Nadodrzu to jedyne w swoim rodzaju miejsce we Wrocławiu. Powstało przy udziale uzdolnionych artystów, których wspierali mieszkańcy domów. Razem stworzyli jedyną w swoim rodzaju atrakcję turystyczną.

 

Kolorowe podwórko na Nadodrzu zlokalizowane jest przy ulicy Roosevelta. Wyjątkowe dzieła czekają w środkowej części ulicy. Możemy zobaczyć tutaj między innymi zjawiskowy mural, fragment rajskiego ogrodu – z prehistorycznymi i tropikalnymi zwierzętami. Jest kącik zwierzęcy, fragment poświęcony postaciom historycznym oraz zmarłym kibicom piłkarskiego Śląska. To kolorowe i wesołe miejsce we Wrocławiu, które zaczaruje każdego!

 

Jak powstało kolorowe podwórko?

Pomysłodawcą kolorowego podwórka we Wrocławiu stał się malarz Mariusz Mikołajek wraz ze swoim artystycznym zespołem. Pomagali mu lokatorzy znajdujących się tutaj XIX-wiecznych kamienic, którzy postanowili zmienić swoje dotychczasowo brzydkie podwórko w niesamowite miejsce przyciągające turystów.

 

Dzieła znajdujące się na kolorowym podwórkiem są naprawdę różnorodne. Stanowią one wyjątkowe połączenie malarstw, ceramiki, a także rzeźby. Razem to 1200 metrów kwadratowych wyjątkowych widoków.

 

Przyciąga wrocławian i turystów

Teraz na to jedyne w swoim rodzaju podwórko przy ulicy Roosevelta zaglądają zarówno wrocławianie, jak również turyści przyjeżdżający do Wrocławia. Zachwycił się nim między innymi Wim Wenders, znany reżyser filmowy, który przyjechał do miasta na galę Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

Warto również wspomnieć o mieszkańcach pomalowanych kamienic. Gdy spotkamy kogoś żyjącego właśnie tutaj, warto zapytać go o szczegóły. Należy wskazać, że na muralach znalazły się również podobizny mieszkańców. Możemy wobec tego dowiedzieć się, kogo przedstawiają poszczególne dzieła i w jaki sposób powstawały.

 

Kolorowe podwórko na Nadodrzu jest zatem jedynym tego rodzaju miejscem we Wrocławiu. Gdy mamy wolną chwilę, warto zajrzeć właśnie na Roosevelta, aby przekonać się, jak wygląda ono na żywo!