krasnale filharmonii Wrocław

 

Podobno krasnale to muzykalne stworzenia, które lubią również tańczyć. Nic więc dziwnego przy niedawno otwartym Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu także pojawiły się tradycyjne już wrocławskie krasnale. Warto je zobaczyć!

 

Krasnale we Wrocławiu mają wieloletnią już tradycję. Swoje początki mają w Pomarańczowej Alternatywie, która uformowała się w mieście w okresie PRL-u. Początkowo krasnale miały formę malowideł na ścianach, po latach postanowiono zmienić ich formę – powstały niewielkie rzeźby. Teraz na terenie całego Wrocławia jest ich kilkaset.

 

Nie jeden, ale cała orkiestra!

Wobec tego nie mogło zabraknąć ich również przy Narodowym Forum Muzyki. Tutaj pojawił się jednak nie jeden krasnal, ale cała orkiestra! Być może przeprowadzają swoje małe symfoniczne próby w nocy?

 

Krasnale czekają na turystów i mieszkańców Wrocławia nad fosą, w cieniu drzew, przy Promenadzie Staromiejskiej. Wobec tego bez problemu będzie można dostrzec je podczas spacerów w tej okolicy. Ta wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju orkiestra zasługuje na uwagę, dlatego warto poświęcić chwilę, aby ją znaleźć.

 

Narodowe Forum Muzyki jest również coraz częstszym miejscem spotkań mieszkańców miasta oraz turystów – w okolicy można wypocząć wśród zieleni, można też wybrać się do jednej z okolicznych kawiarenek lub restauracji.

 

Wrocław jest pełen krasnali!

Dokładne informacje na temat wrocławskich krasnali możemy znaleźć na poświęconej im stronie internetowej działającej pod adresem: http://krasnale.pl/.

 

Na stronie możemy nie tylko zobaczyć dokładne lokalizacje wszystkich znajdujących się obecnie w mieście krasnali, ale również dowiedzieć się więcej na ich temat. Niektóre z nich mają do opowiedzenia naprawdę interesujące historie.

 

Da osób chcących zobaczyć jak najwięcej wrocławskich krasnali przygotowano również specjalne trasy wycieczkowe. Można wtedy poświęcić swój czas na odnalezienie tych, które są najbardziej popularne. Być może uda się również odwiedzić wszystkie z nich? Jest ich dużo, ale to może być wspaniała przygoda.