Dwoma najbardziej popularnymi ogrodami we Wrocławiu są Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który znajduje się przy Ostrowie Tumskim, a także Ogród Japoński. Jednak to jeszcze nie wszystkie ciekawe ogrody czekające na wrocławian oraz turystów. Gdzie jeszcze warto zajrzeć?

 

Wirydarz Muzeum Architektury

Klimatyczny ogród znajdujący się na terenie Muzeum Architektury – stanowi on pozostałość pobernardyńskiego klasztoru, który został założony w drugiej połowie XV wieku. Kameralny wirydarz otoczony krużgankami jest doskonałym miejscem na chwilę skupienia.

 

Ogród przy Papieskim Wydziale Teologicznym

Ten uroczy ogród jest schowany za gmachem Papieskiego Wydziały Teologicznego na Ostrowie Tumskim. Możemy zobaczyć stąd widoki na bulwar Dunikowskiego, Wzgórze Polskie oraz Muzeum Narodowe. W ogrodzie organizowane są też różne imprezy, na przykład zabawy, koncerty, pikniki. Przy ogrodzie działa kawiarnia.

 

Wirydarz Instytutu Filologicznego

Niewielki, ale piękny ogród, który został odnowiony w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Znajduje się tutaj altana oraz ławeczki, przy których rosną piękne róże i inne kwiaty i krzewy.

 

Wirydarz Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Jest to zdecydowanie jedno z najładniejszych zielonych miejsc znajdujących się w centrum Wrocławia. To zacieniony, klimatyczny ogród, który jest także scenerią do organizacji różnego rodzaju uroczystości, spotkań czy koncertów. W Ossolineum działa również kawiarnia.

 

Dziedziniec Arsenału Miejskiego

Wprawdzie nie jest ogrodem, niemniej jednak i tak ma swój klimat. Duży dziedziniec otoczony jest budynkami sprzed wieków. Stoi na nim również ozdobna studnia pochodząca z początków XVII wieku. Dziedziniec bywa też miejscem organizacji różnych imprez plenerowych.

 

Zaprezentowane powyżej ogrody to tylko kilka propozycji z Wrocławia, ponieważ możemy znaleźć ich znacznie więcej podczas spacerów i zwiedzania. Są doskonałym miejscem do odpoczynku w trakcie ciepłego dnia, na spotkanie czy też do poczytania książki. Warto je odwiedzić!