Szukasz miejsca, aby wybrać się na randkę z nowo poznaną osobą? A może chcesz zabrać gdzieś swoją drugą połówkę? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami romantycznych miejsc we Wrocławiu, które warto poznać!

 

Romantycznie może być w wielu zakątkach Wrocławia – są jednak takie, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród zakochanych i to o każdej porze roku. Będą świetne zarówno na letni spacer, jak i na Walentynki.

 

Most Tumski i Ostrów Tumski

To chyba najbardziej romantyczne miejsce dla par. Wieczorami można zobaczyć tutaj latarnika zapalającego lampki, można pospacerować uroczymi uliczkami, zajrzeć do pięknego Ogrodu Botanicznego.

 

To właśnie tutaj znajduje się też najbardziej popularny wśród zakochanych most we Wrocławiu. Mowa dokładnie o Moście Tumskim, który stał się znany dzięki kłódkom przypinanym tutaj przez zakochanych. Wielu zakochanych wybiera się właśnie tutaj, aby przypiąć swoją kłódkę z inicjałami, aby w ten sposób przypieczętować swoją miłość. Kłódkę można zakupić też przy moście.

 

Park Południowy

Największy park we Wrocławiu, a przy tym także najbardziej klimatyczny i dodatkowo efektownie oświetlony. Możemy wybrać się tutaj na przechadzkę przy pomniku Fryderyka Chopina, który w przeszłości także odwiedzał Wrocław.

 

Romantyczne mostki, kluczące alejki, cisza i spokój – to powoduje, że Park Południowy jest tak chętnie wybierany przez zakochanych.

 

Fontanna z lwami na pl. Jana Pawła II

Może posłużyć zarówno jako punkt orientacyjny, aby umówić się na randkę. Po zmroku zmienia się z kolei w romantyczny zakątek, który może być też wspaniałą scenerią do wyznania sobie miłości. Niedaleko znajdziemy również uroczą kładkę św. Antoniego.

 

Park Staromiejski

Piękny zarówno w ciągu lata, jak i zimą. Stanowi oazę spokoju w centrum miasta. Chociaż Park Staromiejski nie jest zbyt duży, to jednak można poczuć tutaj romantyczną atmosferę. To właśnie tutaj znajduje się rzeźba Theodora von Gosena przedstawiająca Amora, który siedzi na Pegazie.

 

To tylko kilka naszych propozycji na randkę we Wrocławiu – zapraszamy także do podzielenia się z nami swoimi pomysłami!